Autor |
Wiadomość |
Matias
Administrator
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 409
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Z Polski;D
|
|
Golden Interstar warsztat |
|
1. Potrzebne narzędzia, kable loadery:
kabel RS 232 – do wgrywania softu, list kanałów, ściągania list kanałów na PC-ta, programowania tuner-tuner
2 x żeński RS 232, połączenie końcówek – 2-3; 3-2; 4-6; 5-5; 6-4; 7-8; 8-7. Końcówki 1 oraz 9 wolne.
loader – STBDownload, najlepiej w wersji 1.9.4 ( ma możliwość ładowania kluczy do tunera)
pendrive – pamięć USB, właściwie każda, z wyjątkiem „kombajnów” typu odtwarzacz mp3, dyktafon itd. w jednym
edytor settingów – STBDManager, ostatnia wersja z sierpnia 2007r.
2. Wgrywanie softu
dla tunerów serii Premium oraz Xpeed – połączyć tuner kablem RS 232 z komputerem, otworzyć loader
Wybrać port COM, nacisnąć LOAD w celu załadowania pliku. Program automatycznie rozpoznaje rozszerzenie, więc nie ma potrzeby wybierania typu pliku. Otworzy się okno z możliwością przeszukiwania, należy wskazać właściwy plik. Dostępne rozszerzenia:
a) .bin – oprogramowanie
b) .dat – listy kanałów, klucze
c) .key – klucze
d) .mem – pliki masterboot, do ożywiania tunera jeśli został wgrany niewłaściwy soft
Po zatwierdzeniu pliku, kliknąć Connect i w tym momencie włączyć tuner do sieci. Zacznie się wypełniać linijka postępu ładowania, na koniec program wyświetli komunikat o sukcesie. Rozłączyć kable, tuner włączy się automatycznie.
Możliwe problemy:
a) „version mismatch” – pojawia się , gdy oprogramowanie jest do innego typu, niż używany tuner. To samo dotyczy wersji tunera Premium – są S (w numerze fabrycznym jest literka S) lub D (w numerze fabrycznym literka D lub brak litery). Każda z tych wersji ma osobne oprogramowanie (inne procesory). Wersja Xpeed jest tylko jedna. Oprogramowania nie są wymienne między wersjami.
b) „time out error” – przekroczony czas oczekiwania. Prawdopodobnie niewłaściwy port COM, lub brak połączenia między tunerem a PC-tem
c) Oprogramowanie jest wymienne pomiędzy Interstar a Big Sat. W każdej chwili można powrócić do innej wersji, również wcześniejszej. Ale w przypadku załadowania softu od klonów Interstara (np. Starsat), operacja powrotu może być niemożliwa. W takiej sytuacji pozostaje Master Soft, lub użycie JTAG-a
d) Wgranie oprogramowania nie zmienia listy kanałów (w loaderze jest opcja zachowania listy kanałów – Option -> Keep Chanel list, ustawiona domyślnie, można ją zmienić), ani wartości kluczy. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy nowy soft wprowadza jakieś zmiany np. w edycji kanałów. W takim przypadku konieczne jest ponowne przeskanowanie satelitów.
e) W sieci jest sporo programów loadera stworzonych na bazie STBDownload. Można ich używać bez problemów, z reguły mają ten sam silnik, tylko inny wygląd lub dodane inne funkcjonalności.
dla tunerów Xpeed – umieścić plik z oprogramowaniem bezpośrednio w pamięci USB (nie można tworzyć żadnych folderów). Po włożeniu pamięci do gniazda USB tunera, ten samoczynnie rozpozna rozszerzenia i wyświetli nazwy plików na ekranie. Wskazać strzałkami pilota właściwy i nacisnąć OK. Tuner zrobi aktualizację, po restarcie wyjąć pamięć z gniazda USB.
3. Wgrywanie, edycja kluczy:
a) wgrać odpowiedni soft. Nacisnąć klawisz „0” na pilocie, jeśli nie wyświetli się edycja kluczy tylko miernik sygnału, wyjść z tego (BACK) i wykonać sekwencję: Menu; 2; 5; 8; 0. Tą samą sekwencją wyłącza się EMU. Jeśli po naciśnięciu "0" tuner poprosi o hasło, wpisać 0000. Żadanie hasła można wyłączyć w Menu, Blokada Rodzicielska. Uwaga – wyłączenie EMU powoduje zmianę systemu czytnika kart na Conax.
b) Po naciśnięciu „0” pojawi się edycja kluczy.
Klawiszami lewo/prawo zmienia się system kodowania, góra/dół – przejście na providera. Naciśnięcie OK. na providerze powoduje wejście w edycję kluczy (zmiana podświetlenia). Każda pozycja może być edytowana (poruszanie się strzałkami pilota). Dla programu Downloader Index ma następujące wartości:
Klucz 00 (Downloader) = klucz 00 (Interstar)
Klucz 01 (Downloader) = klucz 10 (Interstar)
Klucz 02 (Downloader) = klucz 01 (Interstar)
Klucz 03 (Downloader) = klucz 11 (Interstar) itd.
Wartości cyfrowe wprowadza się z klawiatury numerycznej pilota, litery są pod klawiszami:
Mute – A; EPG – B; FAV – C; TV/Radio – D; Menu – E; Info – F
Klawisz czerwony umożliwia dodanie providera, niebieski ładuje klucze domyślne z oprogramowania.
Klucze można wyedytować w komputerze używając programu GIKeysMaster, dostępnego też w wersji polskiej. Tym samym programem można nadpisać plik .key (klucze) Interstara Softcamem. Załadowanie takiej wersji do Xpeeda jest możliwe przez USB (rozszerzenie .key), do Premium przez RS 232 loaderem STBDownload (rozszerzenie .dat lub .key)
Softy z początku września 2007 zawierają autoupdate na D+, TV Cabo, TPS, Premiere. Dla pozostałych providerów jest obsługa w sofcie, ale należy dopisać ręcznie klucze.
Uwaga na krążące po sieci pliki .key dla Interstara. Często zdarza się, że nie zawierają mechanizmu automatyki AES dla TPS, co powoduje, że po ich wgraniu trzeba generować klucze AES ręcznie. Do tego służy program TPSBIN Decrypter.
Przydatne porady:
często po wgraniu nowego softu, wartości kluczy pozostają bez zmian. Wtedy należy wejść w edycję („0”) i użyć klawisza niebieskiego (Ładowanie domyślnych). Ten sam sposób jeśli niechcący ktoś wykasuje np. AES lub pozmienia numery providerów.
po każdej zmianie kluczy należy je zapamiętać używając klawisza czerwonego pilota
zdarza się, że numer providera jest inny, niż publicznie dostępny. Jeśli działa – zostawić, jeśli nie, można spróbować dopisać nowego w tym samym systemie kodowania (klawisz czerwony w edycji kluczy).
odblokowanie blokady rodzicielskiej – 2142
soft do Interstara ma połączony plik boot z głównym oprogramowaniem. Pliki boot osobno są używane tylko w sytuacji wykasowania zawartości flash`a. Wtedy należy użyć JTAG-a (kabel oraz oprogramowanie standardowe, np. EJFlasher) i najpierw wyczyścić pamięć (erase flash) a nastepnie załadować plik boot.
przegrywanie tuner-> tuner – włączyć tuner-matkę do sieci, połączyć z drugim standardowym kablem RS 232, włączyć drugi tuner do sieci. Zostaną przegrane wszystkie ustawienia, oprogramowanie oraz listy kanałów na drugi tuner
Spis programów:
STBDownload (STBUpgrade) – loader od wszystkich wersji po RS 232
STBDBManager – edytor settingów do wszystkich wersji
GIKeysMaster – edytor kluczy
TPSBIN Decrypter – generowanie kluczy AES do TPS na podstawie plików .bin
Key Editor – edytor kluczy
EjFlasher – obsługa JTAG
EMMA 2L-2LL – obsługa JTAG (DOS) dla modeli Premium
|
|
Nie 11:28, 02 Gru 2007 |
|
 |
|
 |
|
|
Możesz pisać nowe tematy Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
|
|